[the_ad id=»8425″]Згадав, що сказати хотів.

Зараз в декількох дописувачів прочитав, що Барселона, мовляв, була обрана терористами просто так — зокрема, про це пише Олег Пономар. Я з цим не згоден з двох підстав.

По-перше, певно, гріх так казати, але я ще торік записав для себе на папірці (хто мене читає – знає, що є в мене така звичка: записувати на папірцях деякі прогнози, а потім порівнювати – що сталося, а що ні, де я правий, а де помилився. Це для мене самого), що наступною в довгому спискові європейських ісламістських терактів має бути Іспанія. Виходить, цього разу не помилився.

Мало хто про це знає, але тиждень тому на Майорці було попереджено саме такий теракт: на острів в якості туристів прибула група ісламістів, яка розподілилася по різних готелях в різних місцях та винайняла три чи чотири вантажівки. Місцева поліція виявилася вельми підозрілою та перевірила цих людей… після чого одразу заарештувала.

Тобто, саме Іспанія стала цього року ціллю для терористів, і це не просто так: вони, на мою думку, цілеспрямовано полюють саме на європейських туристів. Європейці вже бояться літати, скажімо, до Туреччини та Єгипту – після хвилі терактів у цих країнах. Європейці бояться літати до Франції – після Парижу та Ніцци. Залишилися Іспанія та Італія (інші «морські» країни, де не було терактів – це Хорватія, Болгарія, Чорногорія тощо… туди літають, але не так інтенсивно, там туристичний бізнес не такий розвинутий, але вони теж під прицілом – просто не в цьому сезоні).

Тому, на мою торішню думку, теракти мали статися в одній з цих двох країн, скоріш в Іспанії, ніж в Італії, бо Іспанія переживає шалений туристичний бум, а Італія – ні.

Щодо Барселони – то, гадаю, вона була обрана ще й тому, що політична ситуація в Каталонії вже багато часу є розбурханою, більшість каталонців воліли б відокремитись від Іспанії (теоретично, вони мають на це право як з законних, так і з історичних підстав), а центральний уряд всіма силами намагається, природно, цьому запобігти. Таким чином, терористи діють за відомим принципом «де тонко, там і рветься».

Таким чином, Барселона потрапила «у приціл» зовсім не випадково, а цілком логічно – хоча логіка ця й нелюдська, ненависницька.[the_ad id=»8431″]

Щоправда, один прорахунок таки в ній стався: терористи недооцінили іспанську поліцію (точніше, Цивільну Гвардію) – вона виявилася більш рішучою та вмілою, ніж французька, бельгійська чи німецька. Теракт в Барселоні стався, це так – але теракт на Майорці провалився, а теракт в Камбрілсі, якого намагалися провести майже водночас з барселонійським, вилився в сімох поранених туристів та всіх убитих терористів.

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениями

 

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям