Дуже і дуже хороші новини щодо посилення захищеності півдня країни, серйозного підсилення ВМС та розвитку оборонки: сьогодні (30 січня — Ред.) відбувся перший вдалий запуск крилатої ракети наземного базування від КБ «Луч», тобто всім відомого проекту «Нептун», про який багато говорили в контексті посилення ВМС, але майже не було конкретики.

РНБО звітує про успіх випробувань й відповідність ТТХ ракети міжнародним зобов’язанням, не упустивши можливості згадати Будапештський меморандум 😉

Про «Нептун» майже не було інформації, ходили розмови, що аж в 2020-му гіпотетично можуть розпочатись поставки в ЗСУ, а тут зненацька — випробування ракети. І це дуже добре, бо про ефективність нашого «москітного флоту», який поки в зародку і складає всього 6 МБАКів (чотири з яких ще не прийняті флотом) можна говорити доволі умовно. І певно РНБО/ЗСУ робитимуть ставку на розгортання берегових артилерійських комплексів з крилатими ракетами «Нептун».

У ВМС є два артз’єднання: 406 оабр та 32 полк (Миколаївщина), тож кількасот ракет могли би колосально зміцнити обороноздатність півдня України.

Але ж не береговою артилерією одною: є плани (тільки не ржать) поповнити корабельний склад чотирма одиницями корветів типу «Володимир Великий» до 2028 року й під проект вже виділяють кошти + у процесі будівництва ракетних катерів «Лані», які, по ідеї, вже зможуть потягнути «Нептун». І якщо для кораблів цих класів «Луч» встигне розробити і поставити в серію «Нептун» у морській варіації — це буде серйозний прорив для флоту.

P.S. Щоб ви розуміли, наскільки це хороша новина — навіть Чмут радіє.

Роман Кулик

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям