[the_ad id=»8425″]От буває так, випадково зацікавишся темою — і не відірватися. Минуле Юлі — сюжет для кількох романів. От просте питання, за що Кучма почав гнобити Юлю? Ідейні Юлькани нам сразу відповістять, як піонери за совка: «За те що вона ламала схеми Суркіса-Бакая». Так?
А по хронології — не сходиться.

Питання. Коли почалися проблеми у Юль-Володимирівни? Відповідь, влітку 1998 р., коли держава відібрала (за словами самих прибічників ЮВТ) у ЄЕСУ ліцензію на зовнішньоекономічну діяльність. Хай так. А ким тоді була Юля?

А була вона народним депутатом України (самовисуванцем) і заступником голови політичної партії «Громада». Керівником партії був широко відомий Лазаренко Пал Іванич.

А що ще сталося у той період? А сталося те, що в Росії у березні того ж року відправили у відставку прем’єра Віктора Черномирдіна. Щоправда не зразу відпрвили — в статусі тво Черномирдін перебував до вересня 1998 р., але падіння Черномирдіна сильно вдарило по позиціях такого собі Рема Вяхірєва.

А хто такий Рем Вяхірєв? А це голова Газпрому, і колишній заступник Черномирдіна, коли ще Газпромом керував той. А ще — це дядько, із зустрічі з яким почався нечувано прибутковий бізнес леді Ю з торгівлі газом. Ба-більше, Рем Вяхірєв міг собі дозволити вигнати геть всю українську делегацію і спілкуватися з одною лише Юлею.

А чому повалився Черномирдін? Це секрет Полішинеля — він мав забагато впливу і забагато грошей, що сильно занепокоїло оточення вічно залитого президента Єльцина.

Питання, а на удар українського керівництва по ЄЕСУ як мусило відреагувати оточення Єльцина? Відповідь — з радістю. Проблеми у ЄЕСУ означали проблеми у Вяхірєва (і фінансові, і іміджеві). Крім як допомогти своєму непросихаючому колезі з РФ, адміністрація Кучми мала ще один мотив гнобити ледіЮ — вона була «лазаренківська». ЄЕСУ була одним з гаманців Пал Іванича. А Лазаренко зробив ту саму помилку, що й Черномирдін в РФ, став конкурувати з Кучмою за владу.

Проте Вяхірєва тоді не сковирнули — він зберіг свою посаду і свій, хай значно обскубаний, вплив і за прем’єра Прімакова також.

І, о диво! Невдовзі Юля вже п’є з Кучмою чайок. Невдовзі Юля дає інтерв’ю змісту, що треба, мовляв, знаходити спільні інтереси з владою. Невдовді Пал Іванич Лазаренко відчаює у США, і Юля створює «Батьківщину». А після виборів президента (виграних Кучмою), Юля стає віце-прем’єром по ТЕК, при чому вносив її не Ющенко, а саме Кучма. Кого ж іще ставити керувати ТЕК, як не людину, яка з самим Вяхірєвим в друзях?!

До речі, Юля любить говорити що її бізнес був знищений Кучмою ще до її погоду у владу. Неправда. Нардепом вперше Юля стала у 1997 р. А ЄЕСУ існувала навіть у 2011 р. У 2000-му її очолював чоловік Юль-Володимирівни, Олександр Тимошенко.

Що далі? А далі в Новорічну ніч Єльцин говорить «я заморився». Президентом Росії стає Путін. У березні 2000-го Вяхірєв подає у відставку — розуміє, що запахло керосином всерйоз. Оточення Вяхірева в Газпромі зачищають. Юліна схема руйнується нафіг. Для нової команди Міллера, Юля — «вяхіревська», тобто чужа.

А вже за кілька місяців українська Генпрокуратура порушує проти ЄЕСУ справу. Для Кучми Юля — «лазаренківська».[the_ad id=»8431″]

І усьо. Які там поламані схеми Суркіса-Бакая, про що ви? Скажіть ще, що Лазаренка Кучма пресував за те що за прем’єра Лазаренка інфляція в Україні знизилася у сім разів.

Теж було, до речі.

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениями

Дмитро Вовнянко

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям