Россия ежегодно тратит миллиард долларов на пропаганду. На русском языке, на английском, на французском, на арабском, на польском, на эстонском и еще на десятках других языков мира.

А вот на пропаганду на украинском языке Россия деньги не тратит. Странно? Даже на белорусском языке есть российские пропагандистские сайты. А вот на украинском нет.

[the_ad id=»8425″]Объяснение очень простое. Русский язык сейчас главное оружие России в уничтожении Украины. В этот момент сотни возмущенных читателей плюнут в экран своего компьютера — “Мы знаем тысячи русскоязычных, которые воюют за Украину!”.

І я знаю. Але чи вони воюють за перемогу русского міра в Україні? Напевно ні. Та й місце головного захисника російської мови в Україні вже давно зайнято.

Володимиром Володимировичем Путіним.

Росії не треба витрачати гроші на пропаганду українською мовою. Як показав радянський досвід — навіть видання цілком кастрованих книжок про любов до партії та Росії, але українською мовою — сприяє збереженню цілого народу від тотального зникнення. І за першої-ліпшої нагоди українці знову згадають, що вони не адін народ з росіянами.

Ні. Росія добре вивчила цей урок. Відтепер жодного контента українською.

Кожне слово українською — це осиновий кілок в серце Росії. Тому єдине, що дозволяється українцям в Росії зараз — це співати гопака та танцювати “Несе Галя воду”.

Та й нащо виробляти контент українською, якщо українців цілком задовільняє споживання російською мовою? Пісні російською мовою, книжки російською мовою, фільми про “воссоединение Крыма” російською мовою.[the_ad id=»8431″]

Нащо витрачати гроші на виробництво контента українською мовою та збергіати ідентичність українців? Це не сенсу. Набагато простіше робити багато росіськомовного контента — і поступово, але невпинно русифікувати українців. Це не говорить про те, що російська мова гірша чи краща за інші. Ні. Просто саме російська мова зараз є найпотужнішим інструментом для розширення впливу Росії. А згодом — і території самої Росії.

Чому століттями українська мова збергіалася попри заборону нею користуватися? Бо насамперед українська мова зберігалася в людях та в книжках. Але глобалізація, зміни в способі життя, зміни у користуванні засобами комунікаціями останніх 20 років призводять до того, що українська зазнає набагато більшого тиску, ніж за попередні 200 років.

[the_ad id=»8425″]Села — в яких говорили переважно українською — зникають. Скорочення сільського населення — це об’єктивний процес. В сучасних умовах сількогосподарського виробництва вже не потрібно стільки людей в селах. А тому молодь вже багато років виїжджає до міст.

В містах нас очікує ще одна тенденція. Тепер ми частіше спілкуємося з електронними пристроями, ніж один з одним. А що в інтернеті? Переважно російськомовний контент. Відео в мережі — переважно російськомовне. Не вірите? Спробуйте найти сучасне українською. Або мультфільми. Або популярних відеоблогерів — як їх ще називають — ютуберів, що ведуть свої сторінки українською. Навіть якщо вони самі українці — у мережі вони розмовляють російською. Бо так вони розширюють свою аудиторію та заробляють більше на переглядах. З текстами в інтернеті трохи краще ситуація. Але на масову аудиторію тексти не впливають. Молодь читає мало. Молодь дивиться відео.

Те, що не могли зробити валуєвські циркуляри — доробить ринок та інтернет. Російська мова для користувачів інтернету в Україні не є маркером свій-чужий. Українські споживачі сприймають російське відео як своє. Російських акторів в ютубі як своїх. І аудиторія в тих російських акторів в ютубі вже набагато більша ніж аудиторія українських телеканалів.[the_ad id=»8431″]

Одного дня ці російські актори в російському ютубі скажуть українським дітям, що України не існує. Що вони — росіяни. А Путін — їхній цар і батько.

І цей час вже прийшов.

Александр Янковский

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям