[the_ad id=»8425″]Випадково потрапив на гучний заголовок на одному зарубіжному виданню: «Intel напрягся: новые российские процессоры «Байкал» превзошли западные аналоги». І не стримався щоб не написати статтю.

Стало цікаво. Невже расіюшка дійсно встала з колін та веде своїх ватнічків до світлого майбутнього? Силіконова долина нервово курить? Давайте разом розберемо, що вони там винайшли.

Цитата: «компания разработала российский двухъядерный процессор Baikal-T1 на 32-битном ядре MIPS Warrior.»

32 біт? Два ядра? На MIPS? Себто максимум 3Гб оперативної пам’яті вистачить всім? Для довідки: процесори на базі архітектури MIPS використовують в основному в побутових приладах — телевізори, холодильники, пральні машинки тощо. І то, в цьому сегменті процесори MIPS все активніше замінюють процесорами ARM. А на комп’ютерах? Чесно, я ніколи не бачив таких комп’ютерів. Сподіваюсь і не побачу. Читаємо далі.

«По словам представители российского холдинга «Рикор» Алексея Ванина, цены на отечественные процессоры будут варьироваться в пределах $50, тогда как тот же процессор Intel Core i3-3110M стоит сейчас $100.»

Тут взагалі шикарно. Вони порівнюють свій процесор, котрий виходить в 2017 році, з процесором Intel Core i3-3110M 2012 року випуску. Вони серйозно? Давайте тоді ми порівняємо ці процесори:

Характеристика Байкал Т1 Intel Core i3 3110
Розрядність 32 біт 64 біт
Потоки 2 4
Тактова частота
1.2 ГГц 2.4 ГГц
Об’єм кешу 1 Мб 3.5 Мб
Технологія літографії
28 нм 22 нм
Рік випуску
2017 2012
Думаю, цієї таблиці вистачить щоб оцінити ці два процесори.

«Производитель заявляет о высокой конкурентоспособности российского процессора».

Це так епічно, що просто залишу без коментаря 🙂

«Сейчас российскими процессорами интересуются свыше 100 компаний, в том числе и из Тайваня и ряда европейских компаний. При этом, по данным статистики, объемы продаж процессоров Intel и AMD в России снижаются».

А ці 100 компаній про це знають? А стосовно падіння продажів процесорів Intel та AMD, то так, є таке. І подібна статистика спостерігається по всьому світу — все більше людей відмовляються від персональних комп’ютерів на користь смартфонів та планшетів. Звідси і статистика. Але ніяк не через процесори Байкал 🙂

«К 2020 году на рынок поступит не менее 5 млн этих процессоров».

В 2020 році дані характеристики їхнього процесора будуть ще смішніші. Хіба що випустять 5 млн тетрисів чи тамагочі. Байкали і зараз пасуть задніх, а до 2020 року устаріють взагалі та абсолютно.

Цікаво, на що вони розраховують? Вони думають, що в 2020 році комусь будуть потрібні 32-біт процесори на базі MIPS зразка середини 10-их років? Наївні. Для чого це робити? Хоча відповідь є — «В августе 2015 года Экспертный совет Фонда развития промышленности одобрил 500-миллионный рублевый займ для того, чтобы выпустить процессор Baikal-T1». Тут стає все зрозуміло :)[the_ad id=»8431″]

Розумію, що Україна і того не випускає. Та і правильно. Як не можемо, так для чого ганьбитись? От як вміємо ми випускати літаки та ракети, то їх і випускаємо. І робимо це на доволі високому рівні. Сумніваюсь, що хтось за порєбріком напише про наші літаки подібну цій статтю.

І на завершення, прочитайте ще раз заголовок статті та посміхніться: «Intel напрягся: новые российские процессоры «Байкал» превзошли западные аналоги».

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook а также к каналу в Telegram и следите за обновлениям

Андрій Кондратьєв

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям