Російські терористичні незаконні збройні формування 18 грудня обстріляли селище Новолуганське з РСЗВ «Град». За даними штабу АТО, НЗФ випустили щонайменше 40 снарядів.

Унаслідок обстрілу поранено 8 цивільних громадян, зокрема й 6 жінок старшого віку та одну 6-річну дитину. Пошкоджено 50 будинків, 9 багатоповерхівок, дошкільний навчальний заклад, загальноосвітню школу та фельдшерсько-акушерський пункт.

Наказ обстріляти селище віддала командир ракетного дивізіону 3 окремої мотострілкової бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ВС РФ (в/ч 08803) — громадянка України Ольга Качура. Позивний — «Корса». Її профіль на Миротворці.

Вона — міліціонер у відставці.

Саме «Корса» обстріляла Новолуганське. Згодом відбувся обстріл самої Горлівки — теж з рук командира Качури.

Спеціалізація «Корси» — провокації та імітації. Переодягтися в «форму ЗСУ», повісити прапори України і «насипати» по якійсь умовній Макіївці — це її тема. Вона цього і не приховує.

Відбувся обстріл у такий спосіб. Приблизно о 5 вечора з насипу відпрацьованої породи ЦЗФ «Калинівська», розташованій в окупованій Горлівці, двома пакетами «Граду» бойовики «Корси» обстріляли Новолуганівку. По прямій це близько 10 км. Після цього ті ж таки бойовики прицільно обстріляли з гаубиць Д-30 свою ж Горлівку. Прилетіло в приватний сектор на вулиці Молодіжній, що біля Горлівського машинобудівного заводу. Це приблизно 4 км.

Цікаво, що саме на цьому ГМЗ і базується «Корса». Вибір цілі зовсім не випадковий, а для алібі. Як і знаряддя, адже порівнювати прицільність ствольної артилерії та систем залпового вогню в принципі безперспективно.

Вже відомо, що попередня правова кваліфікація вчорашнього обстрілу Новолуганського — ст. 258 (Терористичний акт) Кримінального кодексу України.

Зазначу, що невдоволених діями Качури повно і серед керівництва т. з. «ДНР», і серед особового складу. Окрім постійних запоїв, вона ще й своїх бойовиків здає «правоохоронцям «ДНР». Наприклад, до нещодавнього арешту бойовика Олексія Петрова («Ізя Кацман») вона теж долучилася. За наявною інформацією з Горлівки, цілком ймовірна ліквідація «Корси» як потенційного свідка.

Родіон Шовкошитний

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям