Сьогодні був в прокуратурі області, де в приймальні до мене звернувся 82-річний дідусь. Сказав «дякую, що є такі, як ви. Молоді, кому не байдуже. Бережіть себе і удачі вам у всіх начинаннях».

29 листопада, коли я вийшов з СІЗО, де опинився за протест проти забудови Літнього театру, я поїхав на прокурорський майдан до тієї ж прокуратури області. Щойно вийшов з авто, як до мене підійшов незнайомий чоловік, що сказав «Сергію, я колишній співробітник поліції. Коли вас (активістів) стали закривати після протесту, я звільнився з МВС, бо моя совість не дозволяє далі там перебувати.» На мене це тоді справило дуже сильне враження.

Всіх, хто виганяв з Одеси Райкіна після його слів про радість анексії Криму, осипали прокляттями місцеві невдоволені його шанувальники. Акції проти «зірок», що люблять росію в час війни, додали багато антирейтингу і мені, і тим, хто теж був на цих протестах. В коментах та в приваті було дуже багато обурень, слів ненависті і негативних побажань.

Але в той же час, мені після Райкіна в приватні повідомлення писало дуже багато інших людей.

З Криму писали ті, хто не може вголос заявити про свою позицію по зрозумілим причинам. Було багато слів подяки, що звичайні українці (на відміну від держави) не забувають про проблему анексії.

Ще більше людей писало з окупованих міст Донбасу.

Ці люди, знаходячись там, де свій злочинний контроль встановила росія, все ще вірять в Україну. Вони дуже ретельно вивчають всі новини, пов‘язані із протидією росіянам.

Одне повідомлення від них зі словом «дякую» переважає тисячі проклять і невдоволень тих, хто не послухав лободу/райкіна/анілорак, тоді як інші — втратили набагато більше.

Таких історій — багато. І певен, не тільки у мене.

Кожна така подія настільки сильно мотивує щось робити далі, не здаватись, які б не були труднощі, що, мабуть, це і є однією із причин, чому я є громадським діячем.

Дякую вам, тим хто так чи інакше підтримує розвиток громадянського суспільства. Завдяки вам точно знаєш, що все це — недарма.

Сергій Стерненко

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям