Однією з найкращих рис Порошенка завжди визнавали вміння домовлятись. І недаремно. Можливо Путін єдиний з ким йому поки не вдалося домовитись, і можливо це дуже добре для нас. А так за 3 роки свого президентсва в нього вийшла немала колекція домовленостей:

1. Домовився з Коломойським. Останній звичайно залишився ображений, і якраз готує свою холодну помсту. Але в принципі розійшлись досить мирно.

2. Домовився з Ахметовим. Завдяки цьому зменшив ресурси проти себе, і збільшив власні

[the_ad id=»8425″]3. Походу домовився з Онищенком. Принаймні істерична реакція на заяви про записи і серйозні люди свідчать, що таки записи були.

4. Домовився з каналами. Ви нічого поганого не почуєте про Президента на центральних каналах. Ця тема стала табу.

5. Домовився з екс-регіоналами. Завдяки чому утримує голоси в парламенті, і знову трохи покращив власні ресурси

6. Домовився з місцевими елітами. В ряді бунтівних регіонів як Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Харків вийшов на компроміс з місцевими елітами щодо зменшення сепаратизму в обмін на відновлення їхнього контролю. Контроль відновлювався через нові політичні проекти та й через БПП на місцевих виборах. А також через голів районів.

Це все звичайно чудово, якби не одне але. Вигідні домовленості можливо досягнути виключно з позиції сили, тому коли ця сила втрачається – домовленості переглядаються. Консенсус побудований Порошенком є дуже крихким, і для підтримання його життєдіяльності йому треба час від часу демонструвати силу.[the_ad id=»8431″]

Іншими словами краще раз на певний період давати ляпаса своїм партнерам, які будуть казати «що за фігня?», ніж отримувати ляпас і казати так самому. А серія ляпасів у вигляді зміни назви вулиць в Одесі, скасування розшуку Інтерполом і ще кілька нових таки прилетіли.

Тому якщо Петро Олексійович хоче щоб його консенсус продовжував жити, то саме час нагадати, що в нього достатньо сил підтримувати ці домовленості в дії, поки кількість ляпасів від «партнерів» не перетворилась на суцільне побиття. А можливо обсяг домовленостей вже такий, що його не можливо утримати?

Присоединяйтесь также к группе Другой Взгляд на facebook и следите за обновлениями

Віктор Андрусів

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям