За останні пару днів забанив кількох прихильників товариша Саакова. Власне, не за те, що вони прихильники Саакова, а за хамство. Бо хамстава терпіти не можу. Ну, ніяк. Навіть у віртуальному просторі. Просяться деякі товариші у друзі, щоб зайти у гості та нахамити.

Але от така цікава річ. Один із забанених — достаньо відомий російський ліберал. Багаторічний ведучий російської служби Радіо Свобода (працює він там і тепер, у московській редакції, навіть кілька місяців тому пропонував мені писати статті про події у США для їхнього сайту. Я відмовився, бо Свобода, хоч і американська радіостанція, але для сайта, який є фактично російським ЗМІ, я нічого писати принципово не бажаю). З ним вийшла у мене вчора така історія.

Я вже давно називаю товариша Саакова, коли щось про нього пишу українською, не інакше, як пройдисвітом. Російський ліберал написав пост у ФБ, де з одного боку сказав, що йому дуже подобається цей товариш, «видатний реформатор», який відстояв «незалежність своєї країни у війні з Кремлем» (це ми знаємо, як він її відстоював), який «кращий за Порошенка», бо «Порошенко корумпований», і «коли Кремль розпочав війну проти України, нічого не робив», і Україна корумпована, і так далі.

А з іншого боку, він став докоряти у своєму пості мені, що на його думку я не розмію, що «пройдисвіт» — це слово означає, що людина, яку так називають, — це людина, яка належить усьому світу, пройшла весь світ, ну і ще далі нісенітниці такого ж гатунку. Десь з десяток коментаторів спробували йому пояснити принаймні, що таке пройдисвіт. Я йому написав у додаток до цього, що вважаю, що не громадянам країни-агресора оцінювати, що й як відбувається у країні, яка є жертвою агресії.

Спробував пояснити йому, що Порошенко не був навіть президентом, а був звичайним депутатом парламенту, коли поїхав у Крим, коли російська армія розпочала його окупацію, що саме Україна є єдиною країною, яка спромоглася зупинити кремлівську агресію. Він же повидаляв усі коментарі, які були йому не до вподоби (пишаючись цим у своїх подальших коментарях) та перейшов на відверте хамство. От після цього я його від щирого серця відправив у бан. Такі от вони, сучасні московські ліберали.

Ігор Айзенберг

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям