Про те, що найближчим часом нам вдасться витягти лідерів кримських татар, посвячені знали ще кілька тижнів тому. Зокрема, дякую всій українській делегації в ПАРЄ, яка випадково дізналася про це ще два тижні в Страсбурзі і героїчно мовчала, тримала цю важливу таємницю в собі, аби не зірвалося.

[the_ad id=»8425″]Тільки одиниці знають, скільки переговорів Президента Порошенка за участі нашого дорогого Мустафи Джемілєва, скільки раундів зустрічей відбулося і в Нью-Йорку, де наша делегація ставила питання заручників як пріоритетне і президент просив свого турецького колегу Ердогана підключитися до звільнення, й під час закритих зустрічей президентів Порошенка й Ердогана в Києві.

Ще одна деталь: однією з передумов звільнення ФСБ виставляло, аби Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз написали прохання про помилування Путіну. Мустафа Джемілєв у розпачі в Страсбурзі, під час візиту президента Порошенка й розмови з ним сказав, що цього ніколи не буде. Ми пишаємося Чийгозом і Умеровим, вони дійсно незламні. І всі ці довгі дні українська і турецька дипломатії робили все, аби не було ніяких передумов про челобітну, бо ці герої б ніколи нічого подібного Путіну не писали б.

Ура! Вони вже на волі. Дякую Президенту, міністру закордонних справ, Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, всім причетним, хто бився за звільнення політв’язнів, їх адвокатам, всім небайдужим. І справжнім Друзям- Туреччині.[the_ad id=»8431″]

Р. S. Символічно, що новину про звільнення я почула в момент, коли зустрічалася з родинами заручників на Донбасі. Ми обговорювали, чи шукає Україна всі альтернативні шляхи звільнення заручників, чи залучає світ. Я розповідала певні деталі, як боремося за звільнення інших політв’язнів Кремля і заручників на Донбасі. Це наш пріоритет, це наша вимога, де звертаємося до всього світу. Маємо витягти. Вірю.

Ірина Геращенко

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям