Замах на добровольців Адама Осмаєва підняв нову хвилю розмов про необхідність дозволити українцям вільно володіти зброєю. Згідно із Конституцією кожен має право на самозахист.

Від смерті Адама Осмаєва врятувала дружина. Миттєво зреагувати Окуєвій допоміг бойовий досвід на фронті. Стріляла жінка з нагородного пістолета. Його подарувало МВС за службу в АТО. Дозвіл на таку зброю безстроковий. І документи, що підтверджують вміння поводитись з нею, не потрібні.

А от звичайному українцю, щоб отримати дозвіл на володіння зброєю треба пройти довгу процедуру. І викласти не малу суму. Для цього потрібні медична довідка і висновок від психіатра та нарколога. Купити сейф для зберігання. А також дозвіл на придбання зброї. Але головне – навчитись стріляти.

Інструктор з вогневої підготовки каже, навчитися стріляти можна за 2 місяці. Вартість курсів до 10 тисяч гривень. Окрім фізичної підготовки, важлива і психологічна.

За легалізацію і в асоціації власників зброї. Впевнені – якщо створити необхідні умови для навчання та жорстко контролювати використання – проблем не буде. А злочинів стане менше.

Можна відслідковувати, хто завіз її в Україну, хто її відстрілював, хто продав, хто купив. І той, хто купив, чи пройшов навчання. А якщо пройшов навчання, то хто його навчав,
– розповів адвокат Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць.

А от міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Нацполіції Сергій Князєв категорично проти. Кажуть, зараз не на часі.

Узаконити зброю намагаються не один рік. Утім, питання все відклали. Презентацію нового законопроекту анонсували на осінь цього року. Цікаво, що першим про нього заговорив Сергій Пашинський, який нещодавно сам стріляв у беззбройного чоловіка, з яким мав суперечку. Інцидент досі розслідують. Однак, навіть, якщо закон ухвалять, вільно придбати зброю зможуть не всі.

А от коли кожен українець зможе взяти у руки зброю – питання відкрите. Але перш, за все суспільство має усвідомлювати: пістолет – це не лише засіб самозахисту, а й велика відповідальність.

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook а также к каналу в Telegram и следите за обновлениям

Поліна Литвинова