Вчора виповнилось 70 років публічній презентації Плану Маршалла – «Програми відновлення Європи після Другої світової війни». В його основу було покладене стратегічне рішення США щодо своєї геополітичної відповідальності за ситуацію і мир в Європі у післявоєнний період в умовах агресивних дій та експансіоністських намірів російської комуністичної імперії – СРСР – під керівництвом Сталіна.

Спочатку, у 1944 році, демократичний Захід на чолі з США прийняв План Моргентау щодо повоєнної трансформації пост-гітлерівської Німеччини – «Програму із запобігання розв’язування Німеччиною 3-ї світової війни». Він передбачав розчленування Німеччини, перехід важливих промислових районів під міжнародний контроль, ліквідацію важкої промисловості, демілітаризацію та перетворення Німеччини в аграрну країну.[the_ad id=»8431″]

План Моргентау фактично руйнував німецьку економіку, зокрема через її деіндустріалізацію, та вів до гуманітарної катастрофи – робив десятки мільйонів німців «зайвими» в рамках деградованої економічної моделі.

У 1947 році, в умовах наростання геополітичного протистояння з Москвою, США радикально змінили свою зовнішньополітичну стратегію щодо повоєнної Європи. Замість плану Моргентау США виробили принципово інший план Маршалла, спрямований зокрема на відбудову німецької економіки, в т.ч. її промислового потенціалу, для відродження і збагачення Німеччини та Європи в цілому з метою перемоги вільного світу у протистоянні з комуністичним експансіонізмом Кремля.

Така далекоглядна нова стратегія, разом із системною відповідальністю США за Європу та політикою всебічного військово-політичного стримування СРСР, виявилася надзвичайно успішною і зрештою привела до світового краху російського комунізму.

* * *

Нинішня західна стратегія щодо України, побудована на основі програми МВФ, відображає неоліберальну стратегію так званого «Вашингтонського консенсусу» для країн «третього світу», яка не була успішною ніколи і ніде. Така західна «допомога» насправді так само руйнує економіку України, поглиблює її деіндустріалізацію, зокрема штучно підвищує роль аграрного сектора, й робить багато мільйонів українців «зайвими», спонукаючи до масової еміграції.

Необхідна невідкладна її заміна на сучасний «план Маршалла» для України та реалізація міжнародного курсу на модернізацію, відродження і збагачення України як європейського форпосту стримування новітнього ревізіонізму та експансіонізму, що знову йде з Кремля.

А для цього необхідне прийняття Заходом стратегічного політичного рішення щодо майбутнього України як невід’ємної складової західної, євро-атлантичної цивілізації та виділення масштабних ресурсів – військових, фінансових, економічних, технологічних, гуманітарних – для повноцінної інтеграції України, новітнього «плану Маршалла» для України.

Уроки історії слід добре пам’ятати і застосовувати. Особливо, коли вони виявляються такими успішними і стратегічно далекоглядними.

[the_ad id=»8425″]Саме на цьому ми – Олег Ляшко, я як заступник Лідера РПЛ з міжнародної політики, інші члени нашої команди, – невтомно наголошуємо на усіх міжнародних зустрічах і переговорах. Зокрема, і під час дискусії з керівником шведського парламенту минулого тижня у Стокгольмі.

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook а также к каналу в Telegram и следите за обновлениям

Віктор Вовк