Ватажки «ДНР» і «ЛНР» підписали «угоду» про створення «єдиного митного простору».

Я думаю, що це власне рішення Москви. Коли в «ЛНР» ще був пан Плотницький, то як і у Захарченка, у нього було прагнення за будь-яку ціну організовувати додаткові фінансові потоки. Ми знаємо, що починались елітні війни, населення дивувалось, що ніби у них «єдина Новоросія», а тут вводять якісь митні кордони, мито і таке інше.

Для Москви це було взагалі незрозуміло, у них «ДНР» і «ЛНР» проходили під єдиним проектом.

І зараз, коли в «ЛНР» керівництво стало більш керованим — стало орієнтуватись на вказівки з боку Кремля, а не на власне бажання заробити грошей, — було вирішено оголосити про такий «союз». Іншого пояснення я не бачу.

Це жодним чином не покращить ситуацію з так званими організованими підприємствами, які виробляють продукцію в «ЛНР» і «ДНР», адже вони не діють в кооперації, а орієнтуються на постачання сировини, обладнання, запчастин і інших ресурсів, необхідних для виробництва, з території Російської Федерації.

Що стосується ринку збуту, знову ж таки, для них головний ринок збуту – це Російська Федерація. Або через РФ за допомогою російських чиновників організовуються різноманітні схеми, наприклад, щодо реалізації вугілля поза межами Росії, вони діють під Російською Федерацією. «ЛНР» не збуває вугілля в «ДНР», і навпаки. Це стосується і іншого виробництва.

Тому це суто політичне рішення для того, щоб створити уявлення, що нібито «ДНР» і «ЛНР» — якісь утворення, що діють синхронно.

Дмитро Тимчук

Присоединяйтесь к группе Другой Взгляд на Facebook и следите за обновлениям