Кожен другий українець вважає, що Україні варто приєднатись до Євросоюзу, натомість за приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану виступає лише 12%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у травні 2017 року.

Зокрема, найбільший відсоток симпатиків ЄС на заході нашої країні (78%) та у центрі (55%). Найвищий відсоток підтримки Митного союзу – на сході (31%). Водночас на півдні найбільший відсоток тих, які не хочуть вступати в будь-який економічний союз (37%).

Найвищий відсоток підтримки інтеграції до ЄС серед симпатиків «Самопомочі», «БПП Солідарність» (по 79%) та «Свободи» (78%), натомість за вступ до Митного союзу виступає понад третина прихильників партій «За життя» (38%) та «Опозиційний блок» (36%).

ЄСкільки українців виступають за інтеграцію в ЄС: соціологічне опитування
Кожен другий українець виступає за інтеграцію в ЄС

Трохи менше українців підтримує євроатлантичну інтеграцію – якщо б референдум про вступ до НАТО відбувся зараз, то 43% опитуваних голосували би «за», 30% – «проти», ще 13% не брали б участі у голосуванні.

Найвищий відсоток прихильників НАТО традиційно на заході країни (71%), натомість на сході 59% готові голосувати проти. Варто також відзначити 10-відсоткову різницю у підтримці/не підтримці приєднання до НАТО у вікових категоріях «до 35 років» та «51+» – 49% і 39% відповідно «за», 25% і 35% відповідно проти.

Скільки українців підтримує вступ до НАТО: соціологічне дослідження

Хто готовий голосувати за вступ до НАТО: соціологічне дослідження